...

Informatyka

Z nami możesz zacząć spełniać swoje marzenia
– możesz pogodzić studia, pasje i pracę.

W  jakiej formule chcesz studiować? Wybór należy do Ciebie!

Studia informatyczne – kierunek: przyszłość

Chcesz stać się częścią świata nowoczesnych technologii? Interesuje Cię programowanie, robotyka, automatyzacja, elektronika, inżynieria oprogramowania, tworzenie stron internetowych, projektowanie aplikacji lub grafika komputerowa? Szukasz pasjonującego, dobrze płatnego zawodu? Jeśli tak – studia informatyczne w WSTiE to pierwszy krok do realizacji tych celów.

SKILLE MANAGERA | Zdobywaj nie tylko wiedzę – ale i kompetencje miękkie!

Wybierając studia informatyczne w WSTiE skorzystasz z innowacyjnego programu, rozwijającego soft skills dla branży IT. Zajęcia mają formę warsztatów, prowadzonych przez ekspertów-praktyków.

Skille Managera to moduł, dzięki któremu zdobędziesz kompleksowe umiejętności, których inni uczą się latami podczas licznych szkoleń.

Skile Managera, informatyka

– Praca zespołowa

– Komunikatywność

– Radzenie sobie z krytyką, przyjmowanie i dawanie feedbacku

– Rozwiązywanie problemów

– Elastyczność, umiejętność pracy w dynamicznie zmieniającym się środowisku

– Samodzielność

– Radzenie sobie ze stresem

– Umiejętność wyrażania swoich potrzeb i żądań

– Kreatywność/innowacyjne myślenie

– Wychodzenie z inicjatywą

– Umiejętność negocjacji

– Zarządzanie procesami/projektami

– Zarządzanie zespołem, delegowanie zadań i skuteczne ich egzekwowanie

Z najnowszego Raportu Deloitte wynika, że do 2030 roku 2/3 stanowisk pracy będzie wymagało wysoko rozwiniętych umiejętności miękkich – będziesz więc gotowy do podjęcia pracy marzeń!

 

Jak wynika ze statystyk, absolwenci informatyki, pracujący na umowach BTB, osiągają zarobki na poziomie 20 000 PLN miesięcznie (dane z I kwartału 2020 roku).

Szybka ewolucja sektora IT daje szerokie możliwości dalszego rozwoju i awansu.– Programowanie, robotyka, automatyzacja, inżynieria oprogramowania i grafika komputerowa to ciekawe i w pełni praktyczne studia.

Co więcej, nie musisz czekać, by czerpać korzyści z tego, czego się nauczysz – zdobytą wiedzę możesz od razu wykorzystać do realizacji własnych projektów.

Co dadzą Ci studia informatyczne?

Eksperci rynku pracy są zgodni – jeśli marzysz o pewnej, rozwojowej i dobrze płatnej pracy, zacznij od solidnych fundamentów. Studia informatyka to kompleksowe przygotowanie do pracy w wielu sektorach i w wielu specjalnościach.

Podczas zajęć:

informatyka studia

 • opanujesz liczne języki programowania (C, Java, Python, C++, C#, Visual Basic, JavaScript, PHP),
 • nauczysz się tworzenia, zarządzania i administrowania serwerami usług, a także wykorzystywania nowoczesnych narzędzi informatycznych w przemyśle elektronicznym, technicznym czy automatyce,
 • pod okiem ekspertów-praktyków poznasz zasady tworzenia, zarządzania i administrowania aplikacjami w środowiskach chmurowych, administrowania systemami operacyjnymi, sieciami informatycznymi i systemami baz danych.
  W programie studiów informatycznych znajdziesz także zajęcia poświęcone integrowaniu baz danych z aplikacjami oraz naukę projektowania bezpiecznych aplikacji i infrastruktury IT. Ponieważ po studiach informatycznych możesz pracować także na stanowiskach managerskich, wyposażymy Cię w pełen pakiet niezbędnej wiedzy branżowej oraz kompetencji miękkich. Zdobędziesz wiedzę techniczną, nauczysz się zarządzania projektami i czasem, a także rozwiniesz umiejętności personalne (w tym definiowanie celów i tworzenie planów ich realizacji).

Studia informatyczne w WSTiE i ich przebieg

Studia informatyczne to kompleksowy program, mający w pełni przygotować Cię do pracy w wymarzonym zawodzie. Naukę rozpoczniesz od zdobycia solidnych podstaw wiedzy teoretycznej, jednocześnie łącząc wykłady z licznymi praktycznymi warsztatami i ćwiczeniami. Po wyborze specjalności skupisz się w pełni na rozwoju kluczowych kompetencji pod okiem najlepszych fachowców w branży. W trakcie studiów zdobędziesz kwalifikacje rynkowe (Programowanie i obsługa druku 3D, Tworzenie witryn internetowych),  potwierdzone certyfikatem rozpoznawanym i respektowanym również przez pracodawców z zagranicy.

Ucząc się w WSTiE, masz możliwość współpracy z liderami rynku IT (np. firmą Fideltronik, Sabre Polska)) oraz korzystać z najwyższej klasy oprogramowania w laboratoriach elektroniki komputerowej w siedzibach partnerów. Swoje umiejętności przetestujesz na praktykach i stażach w wiodących firmach w kraju i za granicą, pracując przy projektach komercyjnych i naukowych. Część programu możesz zrealizować w partnerskich uczelniach za granicą, a także jeszcze w trakcie studiów zdobyć dodatkowe certyfikaty (Oracle, Microsoft, Cisco), które zwiększą Twoją przewagę konkurencyjną.

Co po studiach informatycznych?

Pamiętaj, że studia informatyka to perspektywa znacznie szersza niż same studia programistyczne lub kurs grafiki komputerowej. Po obronie dyplomu czeka więc na Ciebie cały, fascynujący świat IT oraz chłonny rynek, zapewniający świetne zarobki i szanse rozwoju. Kończąc studia w WSTiE, możesz pracować jako:

 • programista (Java, Python, C++, C#, Visual Basic, JavaScript, PHP),
 • administrator sieci komputerowych,
 • programista mikrokontrolerów i systemów wbudowanych,
 • elektronik komputerowy,
 • inżynier produkcji, w tym  systemów komputerowych, oprogramowania i przemysłu,
 • architekt oraz programista baz i hurtowni danych,
 • software developer,
 • programista serwisów internetowych (Web developer),
 • grafik komputerowy,
 • front-end developer,
 • freelancer-developer oprogramowania / aplikacji,
 • ekspert w międzynarodowych korporacjach IT,

Doskonale odnajdziesz się:

informatyka

 

 • w firmach zajmujących się tworzeniem, wdrażaniem i konserwacją systemów informatycznych, a także tych tworzących i zarządzających systemami baz danych i Big Data,

 • w agencjach tworzących i zarządzających stronami internetowymi,

 • w firmach utrzymujących i zarządzających infrastrukturami informatycznymi, w przemyśle elektroniki, automatyki i technicznym,
 • a także we własnej firmie/ start-upie.

Dodatkowe korzyści dla studentów informatyki w WSTiE

Studia informatyczne w WSTiE stworzone zostały przez obecnych liderów rynku – dla przyszłych liderów rynku. Cały program został więc opracowany tak, by gwarantować indywidualne podejście do każdego studenta i bezpośredni kontakt z wykładowcami. Dzięki temu możesz rozwijać się w wybranej specjalności i skupić na kluczowych czynnikach przyszłego sukcesu. Gwarantujemy elastyczny grafik zajęć, możesz więc bez problemu połączyć studia, pracę i pasję. Wierzymy też w równe szanse, dlatego możesz liczyć na dogodne formy finansowania nauki oraz otrzymasz bezpłatne wsparcie z przedmiotów ścisłych.

PRAKTYKI DLA STUDENTÓW KIERUNKU INFORMATYKA

UCZ SIĘ ZAWODU STACJONARNIE LUB W FORMIE SYMULACJI BIZNESOWYCH ONLINE

Programowanie, robotyka, grafika komputerowa, bazy danych – niezależnie od wybranej specjalności, w WSTiE możesz liczyć na bogatą ofertę praktyk zawodowych. Pozwolą Ci nie tylko przygotować się do pracy w przyszłym zawodzie i zwiększyć przewagę konkurencyjną na rynku pracy, ale także nawiązać wartościowe znajomości. Dzięki współpracy z wybitnymi specjalistami sektora IT, będziesz miał/a okazję zgłębić tajniki przyszłego zawodu, a nawet go zdobyć – na najlepszych czekają bowiem oferty zatrudnienia jeszcze przed obroną dyplomu.

JAK WYGLĄDAJĄ PRAKTYKI?

Program opracowywany jest w kooperacji ze środowiskiem praktyków branży informatycznej, idealnie wpisuje się więc w oczekiwania przyszłych pracodawców. Wybór miejsca praktyk dokonywany jest w sposób gwarantujący zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń w środowisku pracy, będziesz więc włączany/a w bieżące działania firmy, pracując na realnych projektach jako członek zespołu. Każdy student posiada opiekuna, który pomaga w przygotowaniu indywidualnego planu praktyki, a także zapewnia jej właściwy przebieg. Na podobna pomoc możesz liczyć w przypadku praktyk zdalnych, które mogą odbywać się w modelu innowacyjnych symulacji biznesowych.

CO ZYSKASZ DZIĘKI PRAKTYKOM?

Celem praktyk studenckich jest nabycie konkretnych umiejętności związanych z przyszłą pracą zawodową, uzupełniających i pogłębiających wiedzę zdobytą w toku zajęć dydaktycznych. Wypracujesz specjalistyczne kompetencje zawodowe, poznasz strukturę organizacyjną zakładu pracy, a także proces planowania zadań i kontroli efektów wdrożeń. Celem praktyk jest także kształtowanie kompetencji miękkich: skutecznego komunikowania się w organizacji, pracy w zespole, organizacji pracy własnej, efektywnego zarządzania czasem, sumienności, odpowiedzialności za powierzone zadania. Odbywając staż w firmach międzynarodowych, zwiększysz także umiejętności językowe i nauczysz się pracować jako członek wielokulturowego zespołu.

Dowiedz się więcej na temat oferty: abk@wste.edu.pl

 

Rozpoczęcie październik 2023
Czas trwania 7 semestrów
Tryb kształcenia Stacjonarne, niestacjonarne, niestacjonarne-forma online/hybrydowa
Opłata rejestracyjna 85 PLN
Wpisowe 300 PLN
Czesne Elastyczne płatności -zdecyduj w ilu ratach będziesz opłacać czesne (1, 2 czy 10). Pozwoli Ci  to efektywniej zarządzać swoim budżetem.
Skontaktuj się z nami! tel. +48 791 117 436

mail: rekrutacja@wste.edu.pl

 Rok nauki Czesne
10 rat I 430 zł
(10 x 430 zł)
II 470 zł
(10 x 470 zł)
III 510 zł
(10 x 510 zł)
IV 270 zł
(5 x 270 zł)
 Rok nauki Czesne
2 raty I 2 000 zł
(2 x 2000 zł)
II 2 200 zł
(2 x 2200 zł)
III 2 400 zł
(2 x 2200 zł)
IV 2 400 zł
(1 x 2400 zł)
 Rok nauki Czesne
1 rata I 4 000 zł
(1 x 4000 zł)
II 4 400 zł
(1 x 4400 zł)
III 4 800 zł
(1 x 4800 zł)
IV 2 400 zł
(1 x 2400 zł)

 Rok nauki Czesne
10 rat I 430 zł
(10 x 430 zł)
II 470 zł
(10 x 470 zł)
III 510 zł
(10 x 510 zł)
IV 270 zł
(5 x 270 zł)
 Rok nauki Czesne
2 raty I 2 000 zł
(2 x 2000 zł)
II 2 200 zł
(2 x 2200 zł)
III 2 400 zł
(2 x 2200 zł)
IV 2 400 zł
(1 x 2400 zł)
 Rok nauki Czesne
1 rata I 4 000 zł
(1 x 4000 zł)
II 4 400 zł
(1 x 4400 zł)
III 4 800 zł
(1 x 4800 zł)
IV 2 400 zł
(1 x 2400 zł)

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii, ul. Zamkowa 1, 34-200 Sucha Beskidzka

Nazwa banku: PKO BP S.A o. w Katowicach

KOD BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Numer konta bankowego: PL94102023130000360204318770

Uprzejmie prosimy o wprowadzenie w tytule przelewu  imienia i nazwiska z adnotacją opłata za wpisowe/ opłata rekrutacyjna / czesne

 

Poznaj ścieżki kształcenia na kierunku Informatyka:

Studenci elektronika komputerowa
Elektronika komputerowa
student systemy baz danych
Systemy baz danych
student inzynieria-oprogramowania
Inżynieria oprogramowania
studentka grafika komputerowa i multimedia
Technologie multimedialne i grafika komputerowa
Studentka technologie multimedialne i grafika komputerowa
Technologie internetowe
Skip to content