...

TURYSTYKA

Z nami możesz zacząć spełniać swoje marzenia
– możesz pogodzić studia, pasje i pracę.

W  jakiej formule chcesz studiować? Wybór należy do Ciebie!

Turystyka i rekreacja – fascynujące studia i pewna praca!

studia turystyka

 

Chcesz:

 • otworzyć własny biznes turystyczny,
 • kreować wydarzenia,
 • organizować eventy,

 • pracować w najlepszych biurach, hotelach, restauracjach w kraju lub za granicą,

 • zarządzać destynacją turystyczną?

 

Jeśli tak – kierunek turystyka i rekreacja to rozwiązanie idealne dla Ciebie.

Dlaczego warto wybrać kierunki turystyczne?

 • Turystyka jest stale rozwijającą się gałęzią gospodarki, a nowi specjaliści są stale poszukiwani.
 • W związku z pandemią COVID-19 potrzebne są nowe umiejętności i specjalistyczna wiedza, dlatego branża turystyczna potrzebuje wykwalifikowanych ekspertów.
 • Turystyka i rekreacja stały się jedną z najbardziej pożądanych form spędzania czasu wolnego, dlatego umiejętność obsługi ruchu turystycznego jest ceniona przez pracodawców.
 • W samej Polsce istnieje ponad 400 hoteli w kategoriach 4* i 5*, w których pracuje ponad 100 menedżerów-absolwentów studiów turystyka i rekreacja w WSTiE.

Co dadzą Ci studia na kierunku turystyka?

studia turystykaPodczas studiów na kierunku turystyka i rekreacja w WSTiE pod okiem ekspertów-praktyków nauczysz się tworzyć strategie i realizować własne projekty w obszarze turystyki i rekreacji. Otrzymasz pakiet  kompleksowych umiejętności, obejmujący nowoczesne narzędzia obszarów sprzedażowych i operacyjnych: marketingu 4.0, revenue management, sprzedaży proaktywnej oraz wiedzę na temat mechanizmów obsługi klienta, a także zasad tworzenia ofert produktowych dla turystyki – zarówno wypoczynkowej, jak i biznesowej.

Studia związane z turystyką to także okazja, by nauczyć się procedur zarządzania hotelem, restauracją, biurem podróży i innymi przedsięwzięciami biznesowymi w branży turystycznej. Podczas praktycznych zajęć nauczysz się wybierać partnerów i tworzyć relacje biznesowe, a inspirujące seminaria oraz warsztaty będą okazją, by z pierwszej ręki dowiedzieć się, jak otworzyć własny biznes i pozyskać środki na jego rozwój.


Studia turystyczne w WSTiE i ich przebieg

W WSTiE stawiamy na elastyczność, ponieważ wiemy, że studia mają być narzędziem do znalezienia przez studentów pracy o dobrych podstawach finansowych i dającej satysfakcję z jej wykonania. Ucząc się na kierunku turystyka i rekreacja, masz dostęp do elastycznego programu zajęć, który pozwoli połączyć studia, pracę i pasję. Aby Twoja wiedza pozwalała Ci na płynne rozpoczęcie zatrudnienia, zajęcia prowadzi kadra wykładowców-praktyków biznesu, dostarczając wartościowej wiedzy – nie tylko teoretycznej. Poznasz więc nowoczesne oprogramowanie branżowe, a także nauczysz się obsługiwać systemy rezerwacyjne.

W harmonogramie czekają na Ciebie w pełni praktyczne zajęcia dostarczające wiedzę, której poszukuje branża turystyczna:

Studenci turystyka i rekreacja studia I stopnia
 • teamwork w turystyce
  kierowanie zespołem pracowników
 • tworzenie oferty i kalkulacja projektów
 • zarządzanie relacjami z klientem z wykorzystaniem systemu CRM
 • organizacja wydarzeń
 • zarządzanie przychodami
 • Commerce i narzędzia dystrybucji w branży turystycznej
 • kreacja produktu turystycznego
 • systemy hotelowe i modele zarządzania
 • social media marketing w turystyce
 • negocjacje biznesowe dla sektora turystyka i rekreacja
 • aktywna sprzedaż produktów i usług w turystyce
 • warsztaty managerskich kompetencji miękkich.

Aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, w trakcie studiów turystycznych możesz sięgać po dodatkowe kursy i certyfikaty, a także kontynuować naukę kilku języków obcych (język angielski, niemiecki, włoski lub hiszpański).Ten kierunek studiów to także możliwość wyjazdów na praktyki i staże w najlepszych resortach turystycznych oraz hotelach w kraju i za granicą (m.in. USA, Anglia, Niemcy, Austria, Francja, Szwecja, Hiszpania – Wyspy Kanaryjskie – Gran Canaria i La Palma, Majorka, Malta, Irlandia, Włochy, Grecja, Norwegia, Szwecja). Studenci sprawdzają swoje umiejętności w biurach podróży, uzdrowiskach, agencjach eventowych, organizacjach turystycznych czy jednostkach samorządowych.

Dodatkowe korzyści dla studentów turystyki i rekreacji

Wiemy, że turystyka i rekreacja to marzenie wielu osób, jednak często napotykają różnorodne bariery. Aby pomóc studentom w realizacji marzeń, przygotowaliśmy pakiet dodatkowych korzyści. Oferujemy elastyczne formy finansowania studiów, stypendia, granty a także wsparcie w otwarciu własnego biznesu (pomogą w tym partnerzy WSTiE, działający w Akademii Biznesu). Dzięki indywidualnemu podejściu i elastycznej organizacji studiów masz możliwość realizacji części programu na uznanych uczelniach zagranicznych (m.in. Uniwersytet w Palermo we Włoszech, Uniwersytet Complutense w Hiszpanii, Uniwersytet w Goeteborgu w Szwecji czy Uniwersytet Pecs na Węgrzech). Studenci biorą udział w zajęciach pozauczelnianych, pracach kół naukowych oraz – co także ważne – czerpią z uroków bogatego życia studenckiego.

Co po studiach turystyka i rekreacja?

Wszystko zależy od Ciebie! Branża turystyczna oferuje wiele możliwości!

 • w hotelarstwie, realizując ścieżkę kariery operacyjnej lub sprzedażowej,
 • jako product manager w branży turystycznej, odpowiedzialny za promocję oferty turystycznej w Internecie i tradycyjnych kanałach komunikacji,
 • jako organizator eventów,
 • na stanowisku social media managera – wiedza z zakresu tworzenia treści i funkcjonowania social mediów zapewni dobry start do pracy w charakterze specjalisty od mediów społecznościowych w obszarze turystyki,
 • jako manager obiektów spa & wellness,
 • na stanowisku influencer marketing managera koordynującego kampanie turystyczne – umiejętność tworzenia chwytliwych komunikatów oraz znajomość mechanizmów influencer marketingu umożliwi rozpoczęcie kariery w roli osoby zarządzającej kampaniami z blogerami / vlogerami itd.,
 • w mediach (prasa, telewizja, radio, portale internetowe) zajmujących się tematyką turystyczną,
 • możesz zostać ekspertem w biurze podróży.
Studenci WSTiE studia II stopnia

PRAKTYKI DLA STUDENTÓW KIERUNKU TURYSTYKA I REKREACJA

UCZ SIĘ ZAWODU STACJONARNIE LUB W FORMIE SYMULACJI BIZNESOWYCH ONLINE

USA, Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Grecja, Malta, Cypr i Egipt – to nie tylko wymarzone destynacje wakacyjne. To także państwa, w których możesz odbyć praktyki zawodowe. Dzięki szerokiej sieci partnerstw, które nawiązała WSTiE, masz szansę uczyć się przyszłego zawodu w renomowanych sieciach hotelowych na niemal całym świecie. W zależności od wybranej specjalności spróbujesz swoich sił, pracując w sektorze obsługi klienta, organizacji wydarzeń,  zarządzania eventami, a także promocji turystyki.

JAK WYGLĄDAJĄ PRAKTYKI?

Branża turystyczna rozwija się dynamicznie, dlatego dbamy o to, abyś kończąc studia posiadał/a najnowszą wiedzę i w pełni praktyczne kompetencje. Praktyki zawodowe, na które kierowani są studenci, realizowane są więc w zweryfikowanych obiektach hotelarskich, turystycznych i gastronomicznych, posiadających najnowszą infrastrukturę i wyposażenie. Procedura wyjazdu na praktyki zagraniczne rozpoczyna się od rekrutacji, w trakcie której kluczową rolę odgrywa znajomość języka obcego oraz wynik rozmowy kwalifikacyjnej. Dodatkowymi kryteriami są wyniki w nauce oraz zaangażowanie na rzecz uczelni. Po zakwalifikowaniu się na wymarzoną praktykę student trafia pod skrzydła opiekuna, który dba o to, aby zakres obowiązków pomógł realnie zwiększyć jego specjalistyczne kompetencje zawodowe. Wyjeżdżając na praktyki zagraniczne, możesz także korzystać z OLS – Wsparcia Językowego Online – darmowej platformy internetowej do nauki języków.

CO ZYSKASZ DZIĘKI PRAKTYKOM?

Poza przygodą życia – ogromną przewagę konkurencyjną na rynku pracy. Doświadczenie zdobywać będziesz w renomowanych sieciach hotelowych, których pracownicy realnie zapoznają Cię ze specyfiką środowiska zawodowego. Rozwiniesz konkretne umiejętności, związane bezpośrednio z miejscem odbywania praktyki, a także poznasz funkcjonowanie struktury organizacyjnej hotelu. Celem praktyk jest także kształtowanie kompetencji miękkich: skutecznego komunikowania się w organizacji, pracy w zespole, organizacji pracy własnej, efektywnego zarządzania czasem, sumienności, odpowiedzialności za powierzone zadania. Odbywając praktykę w firmach międzynarodowych, zwiększysz także umiejętności językowe i nauczysz się pracować jako członek wielokulturowego zespołu. Jeśli wybierzesz praktyki zdalne, organizowane w formie innowacyjnych symulacji biznesowych online, nauczysz się także wykorzystywać nowoczesne technologie branżowe.

Dowiedz się więcej na temat oferty: abk@wste.edu.pl

Loader image

 

Rozpoczęcie październik 2023
Czas trwania 6 semestrów
Tryb kształcenia Stacjonarne, niestacjonarne, niestacjonarne-forma online/hybrydowa
Opłata rejestracyjna 85 PLN
Wpisowe 300 PLN
Czesne Elastyczne płatności -zdecyduj w ilu ratach będziesz opłacać czesne (1, 2 czy 10). Pozwoli Ci  to efektywniej zarządzać swoim budżetem.
Skontaktuj się z nami! tel. +48 791 117 436

mail: rekrutacja@wste.edu.pl

 Rok nauki Czesne
10 rat I 430 zł
(10 x 430 zł)
II 470 zł
(10 x 470 zł)
III 470 zł
(10 x 470 zł)
 Rok nauki Czesne
2 raty I 2 000 zł
(2 x 2000 zł)
II 2 200 zł
(2 x 2200 zł)
III 2 200 zł
(2 x 2200 zł)
 Rok nauki Czesne
1 rata I 4 000 zł
(1 x 4000 zł)
II 4 400 zł
(1 x 4400 zł)
III 4 400 zł
(1 x 4400 zł)

 Rok nauki Czesne
10 rat I 410 zł
(10 x 410 zł)
II 430 zł
(10 x 430 zł)
III 450 zł
(10 x 450 zł)
 Rok nauki Czesne
2 raty I 1 900 zł
(2 x 1900 zł)
II 2 000 zł
(2 x 2000 zł)
III 2 100 zł
(2 x 2100 zł)
 Rok nauki Czesne
1 rata I 3 800 zł
(1 x 3800 zł)
II 4 000 zł
(1 x 4000 zł)
III 4 200 zł
(1 x 4200 zł)

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii, ul. Zamkowa 1, 34-200 Sucha Beskidzka

Nazwa banku: PKO BP S.A o. w Katowicach

KOD BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Numer konta bankowego: PL94102023130000360204318770

Uprzejmie prosimy o wprowadzenie w tytule przelewu  imienia i nazwiska z adnotacją opłata za wpisowe/ opłata rekrutacyjna / czesne

Poznaj ścieżki kształcenia na kierunku turystyka:

Student hotelarstwo i gastronomia studia I stopnia
Zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii
Studentka zarządzanie turystyką zrównoważoną studia I stopnia
Zarządzanie turystyką przyjazną środowisku – green tourism
studentka content marketing w turystyce
Content marketing w turystyce
Grupa studentów studia I stopnia
E-biznes w turystyce
Skip to content