WSTiE > Aktualności > Pilotażowe szkolenie dla przedstawicieli kadry zarządzającej najwyższego szczebla w sektorze MMŚP

Miło nam poinformować ze w dniach 25 – 28 stycznia 2024 r. w Suchej Beskidzkiej przeprowadziliśmy pilotażowe szkolenie dla przedstawicieli kadry zarządzającej najwyższego szczebla w sektorze MMŚP w  ramach realizowanego przez nas projektu ,,Akademia Zrównoważonego Rozwoju ESG” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

W trakcie czterech szkoleniowo – warsztatowych dni uczestnicy mieli okazję zapoznać się z takimi zagadnieniami tematycznymi jak m.in.:

• Oczekiwane kompetencje  przywódcze w zakresie zrównoważonego rozwoju
  • Raportowanie ESG
  • Integrowanie kryteriów ESG ze strategią biznesową
  • Zrównoważone finansowanie
  • Zrównoważone modele finansowe
  • KPI jako narzędzie oceny działania przedsiębiorstwa w kierunku osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju
  • Ryzyka klimatyczne – pojęcia, kategorie, znaczenie i skutki ­
  • ESG w relacjach z interesariuszami
  • Ogólne zasady tworzenia raportów zrównoważonego rozwoju zgodnie z

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ekspertom za aktywny udział i zaangażowanie.  Wszystkie Państwa uwagi są dla nas bardzo cenne i z całą pewnością uwzględnimy je przy ostatecznej redakcji wszystkich wypracowanych w ramach projektu materiałów.

Mamy nadzieję, że zdobyta przez Państwa wiedza, a także nawiązane nowe kontakty przyczynią się do dalszego rozwoju prowadzonych przez Państwa działalności gospodarczych.

Jesteśmy także przekonani że udział w warsztatach pozwoli Państwu bardziej wnikliwie oceniać wpływ naszych działań na społeczność i środowisko oraz podejmować odpowiednie działania, aby przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju.